1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Birçok siteye giremiyorum? [Çözüldü]

herkese sevgi ve selamlar. sınırlı adsl e-con usb modemim var. Masa üstü bilgisayarımda sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. yani Bu modemle her siteye girebiliyorum. Ancak dün dizüstü bilgisayarıma sorunsuz bir şekilde modemimi kurdum ancak bir çok siteye giremiyorum. google dahil. firewall u devre dışı bıraktım çözüm olmadı. araçlar/internet seçenekleri/gelişmiş sekmesinde varsayılanı yükle, güvenlik ve gizlilik düzeyini orta yaptım yine sorun çözülmedi. ip ve dns otomotik seç ve sabit ip dns verdim yine sorun çözülmedi kafayı yiyeceğim bu sorunu nasıl aşabilirim. Üstadlardan yardım bekliyorum. Yardım etme nezaketinde bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.(işletim sistemi xp sp2, browser ie 6)

Emektar Editör

Ce: bir çok siteye giremiyorum?

merhaba
    başka bir tarayıcı ile denermisiniz mesela opera

Üye

üstadım bir de dediğni yapayım. Bakalım belki olur. Aslında yazmayı unuttuğum bir husus vardı ethernet girişi ile dizüstü bilgisayarımda sorunsuz olarak her siteye girebiliyorum. Ancak usb girişli evdeki modemimden giremiyorum. Acaba sorun modemden mi? Modemden sorun olsa masaüstü bilgisayarda niye sorunsuz çalışıyor.
    Yoksa telekom aynı şifre ile başka bir bilgisayarda çalışmayı mı engelliyor gerçi ip im dinamiktir her bağlantıda yeni bir ip numarası veriyor. Bir operayı ya da firefox udeneyeyim bakayım sorun çözülecek mi?

Üye

malesef opera ile de sorunu çözemedim. Acaba bilgisayar ayarlarında sadece ethernet kartı/lan ile internete girme sınırlandırılması yapılabilir mi yani usb girişi ile internete bağlanmayı devre dışı bırakan bir seçenek. varsa nerede... saygılar

Emektar Editör

merhaba
    öncelikle bana yakıştırdıgınız sıfat için teşekkür ederim ama ben o sıfata layık degilim forumda benden çok çok daha biligili arkadaşlarım mevcut tekrar teşekkürler
    probleme gelince usb üzerinden nete baglanamıyorum demişşiniz dogrumu. usb driver nı yükledinizmi

Editör

DNS Problemi yada Ağ Bağdaştırıcınızın ethernet kartınızı tanıyıp tanımadığını kontrol edin.

Bilgisayarım sağ tıklayın > yönet > Hizmetler > Aygıt Yöneticisinden öğrenebilirsiniz.

Üye

aygıt yöneticisinde modemin sorunsuz olarak yüklendiği ve sorunsuz olduğu gözüküyor yani sarı ünlem işareti yok. DNS sorunu olup olmadığını nasıl tespit edebiliriz. Zaten gerek ip gerekse DNS sunucu "adresi otomatik al "seçeneği seçili ayrıca ayarlar kısmı da "ayarları otomotik olarak algıla" seçeneği seçili diğer hususlar yukarda belirtiğim gibi internete giriyor "1.00 mb şu anda internete bağlı" diyor bir kaç site dışında diğer hiç bir siteye giremiyorum. Öylece bekliyor.

Emektar Editör

merhaba
    dns numarasını el ıle gırermısınız

Üye

sayın gokmenardali ilginizden dolayı teşekkür ediyorum. malesef verdiğiniz dns leri de aynen yazdım yine bir değişiklik olmadı.

Üye

WinsockxpFix programını indirip çalışırın, program TCP/IP protokollerini onarıyor.

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Google'den başka siteye giremedim! [Çözüldü]
    By xxtacy in forum Internet ve Network
    Cevap: 15
    Son Mesaj: 13-12-2006, 01:50
  2. ya bana yardim edin ilk defa bu siteye giriyorum..lütfen
    By deeploves in forum HijackThis İnceleme ve Kötücül Yazılım Temizliği
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 25-11-2006, 00:10
  3. BitTorrent’le Her Şeyinizi Paylaşın
    By Tuna in forum Internet ve Network
    Cevap: 9