Toplam 4 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 4 arası
    Üye

Internet hızımı nasıl artırabilirim?

Herkese selam ve hayırlı akşamlar. Ben kendi Laptop bilgisayarımdan internetten gezinmekten bazan zorluk yaşıyorum, çünkü çok yavaş açılıyor web siteler. Bu soruna yardımcı olacak bir program varsa lütfen verebilirmisiniz veya bir öneriniz varmı? Bilgisayarımın hafızası 512mb gücü var ama yeterli olmuyor.Tekrar hayırlı aksamlar ve emeği geçen arkadaşlardan Allah razı olsun. Önerinizi bekliyorum. Bye: :

Editör

Ce: Internet hızımı nasıl artırabilirim?

İnternet hızını arttıramazssınız yada bunun için bir yazılım yok , yavaş olmasının çeşitli sebepleri olabilir , herhangi bir güvenlik programı kullanıyormusunuz , örneğin firewall gibi ?
    Intel Pentium Dual Cpu 1.60 Ghz./ 2GB Ram/ Windows Vista Home Premium SP2/ avast! Internet Security 9.0.2018 / Comodo Firewall v7.0.317799.4142 / Firefox 25.0, Adblock Plus / SUPERAntiSpyware Free Edition / CCleaner

Üye

Alıntı pcman Mesajı Göster
    İnternet hızını arttıramazssınız yada bunun için bir yazılım yok , yavaş olmasının çeşitli sebepleri olabilir , herhangi bir güvenlik programı kullanıyormusunuz , örneğin firewall gibi ?
    Verdiğniz bilgiler için teşekkürler.Güvenlik programı olarak; Ad-Aware SE Personal ve RegistrySmart kullanıyorum.

Üye

Alıntı Ercan_Asgar Mesajı Göster
    Herkese selam ve hayırlı akşamlar. Ben kendi Laptop bilgisayarımdan internetten gezinmekten bazan zorluk yaşıyorum, çünkü çok yavaş açılıyor web siteler. Bu soruna yardımcı olacak bir program varsa lütfen verebilirmisiniz veya bir öneriniz varmı? Bilgisayarımın hafızası 512mb gücü var ama yeterli olmuyor.Tekrar hayırlı aksamlar ve emeği geçen arkadaşlardan Allah razı olsun. Önerinizi bekliyorum. Bye: :

Internet hızınızı etkileyen birden fazla etmen bulunmaktadır. Tek başına RAM, konuyu açıklığa kavuşturmakta yeterli değildir.

Öncelikle size ayrılmış bant genişliği önemli. Kotalı 512/128Kbit dsl hattınızın olduğunu varsayarsak; Teorik olarak bir dosyayı maks. 64Kb ile indirebilirsiniz. DSL hatlarında UL ve DL kanallarının asenkron çalıştığını hatırlarsak ne kadar yoğun bir şekilde dosya gönderirseniz, sörf hızınız ve dosya indirme hızınız o kadar düşecektir. Internet Yavaşlığının sebeplerini aşağıdaki gibi sıralayabilirim.

1) Telefon hattındaki sinyalizasyon kalitesi, 2) Bağlı bulunduğunuz santralin o anki anlık yoğunluğu, 3) Bilgisayarınızdaki anlık Internet trafiği (siz hiçbir şey yapmasanız dahi veri-iletişimi belli bir seviyede olmak zorundadır. Bunu kötü yönde etkileyen şeyler vardır, virus trojan spyware gibi.)
    4) Bilgisayarınız ile Router arasındaki ping süresi, 5) Bilgisayarınız ile açmaya çalıştığınız veya dosya indirmeye çalıştığınız bilgisayar arasındaki ping süresi. 6) Yanlış ayarları yapılmış Firewall yazılımı (Windows Güvenlik Duvarı her ne kadar yeterli olmasa da yanlış ayar gibi problemlerin önüne geçebiliyor.) 7) Problemli DNS sunucu ayarı. (Bu, çoğu sayfanın normalden daha yavaş açılmasına sebep olur. DNSci gibi ücretsiz yazılımlarla üstesinden gelinebilmektedir.)
    8) Gereksiz yere kurulan veri iletim protokolleri. (Örneğin tekil çalışan bir Windows XP'ye IPX/SPX ve Novell protokollerinin kurulması.) 9) Arkaplanda çalışan ve sürekli bant genişliği tüketen yazılımlar.

Gördüğünüz üzere Internet Yavaşlığı, sadece firewall ve kullanılan güvenlik yazılımlarından kaynaklanmamaktadır.

İyi günler.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Makale: Proxy Server nedir ve nasıl çalışır?
    By static in forum Bilgi Güvenliği Sözlüğü
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 21-02-2007, 23:20
  2. 'Her eve İnternet müjdesi'
    By delete in forum Internet ve Network
    Cevap: 7
    Son Mesaj: 05-01-2007, 22:07
  3. backWeb-7288971 [HijackThis Log] [ Çözüldü]
    By Dark_Wood in forum HijackThis İnceleme ve Kötücül Yazılım Temizliği
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 26-05-2006, 00:27
  4. [akgul-duyuru-216] internet haftasi aktif katilim cagrisi