Toplam 3 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 3 arası
    Üye

Atatürk ve çocuk resimleri

google'dan Atatürk ve çocuklar ile ilgili bulabildiğim fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim;

Atamızı saygıyla birkez daha anıyorum.
    Ne mutlu Türküm diyene!

Emektar Editör
    yaw ne büyük bir insan atatürk. ona layık olmak için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. o, kurduğu cumhuriyeti biz gençlere emanet etti. o bizlere güveniyordu. bizde onun güvenini boşa çıkarmayalım.

http://djturkmaster.wordpress.com/ >> Dj.turkmaster'ın blogu.
    http://www.formspring.me/alptugay
    video@thesupergirl.info
    melodi@bindebir.info

Emektar Editör
    Alıntı dj.turkmaster Mesajı Göster
    ona layık olmak için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.

"Ülkesini, bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır."

"Türk milletinin milli dili ve milli benliği bütün hayatında esas olacaktır."

"Türkçe demek Türk demektir, ne mutlu Türk'üm diyene!"

Yukarıda ki güzel sözler bildiğiniz üzere yüce önderimiz M.K.Atatürk'e aittir. Eğer bizler O'nu sevdiğimizi ve O'nun emanetlerini önemsediğimizi belirttiyor isek O'nun çok değer verdiği dilimize de sahip çıkmalıyız.

Bunu sadece O'na olan bağlılığımız için değil; mensubu bulunduğumuz yüce Türk milletinin geleceği içinde yapmak mecburiyetindeyiz, bu; biz gençlerin en kutsal görevlerinden birisidir.

Bunları belirttikten sonra eses söylemek istediklerime geçecek olur isem;

1) Türkçe'de "w" diye bir harfin olmadığını ve hiç bir zaman da olmayacağını belirterek yazmış olduğunuz "yaw" sözcüğünün aslının ve olması gereken halinin "yav" olduğunu anımsatmak isterim. "Yav" sözcüğünün "yaw" olarak yazılmasının hiç bir akıllı açıklamasıda sanırım yok.

2) Türkçe'de ve diğer tüm dillerde başlangıç harfleri büyük harflerle yazılır, küçük harflerle yazılmaz, ayrıca nokta dan sonraki cümleye başlangıç büyük harfle olur. Siz ne cümle başlangıcında nede gerekli noktalama işaretlerinden sonra cümlelere büyük harflerle başlamıyorsunuz. Herhalde yazarken arada birde "Shift" tuşuna basmak zorunuza gidiyor olsa gerek. Eğer gerçekten de öyle ise daha büyük ve ciddi görevlere atılmanın size göre olmadığını üzülerek belirtmek isterim.

3) Yukarıda büyük harflerin nerelerde ve nasıl kullandığından kısaca bahsettik, yukarıda bahsedilenlerin dışında ayrıca cümlenin neresinde olursa olsun, hangi noktalama işaretinden sonra kullanılırsa kullanılsın özel isimler hep büyük harfle yazılır. Örneğin, atatürk, değil; Atatürk, diye yazılır.

Yukarıda size belirtiklerim aslında sizin ve hemen hemen herkesin bildiği dilbilgisi kurallarıdır, kısacası sadece bu kadarını uygulamak ve yazarken bunlara dikkat etmek her ferdin yapması gereken bir davranıştır. Hepimiz dil bilgisi kurallarını dört dörtlük bilemeyiz, ben de dil bilgisi kurallarını çok iyi bildiğimi söylemiyorum ama elimden geldiğince de Türkçe'yi düzgün ve anlaşılır bir şekilde kullanmaya gayret ediyorum, bu gayret benim için bir özveri değil; bir zarurettir. Atalarımın bana emanet etmiş olduğu bu dili korumam mensubu bulunduğum milletime karşı kutsal bir borçtur.

Bütün bunları neden yazdığıma ve şuana kadar ise neden yazmadığıma da bir açıklama getirmem gerekirse, bunu şuana kadar yazmamış olamamın nedeni Atatürk'ün ilkelerine ve emanetlerine sahip çıkma konusunda ki isteğinizi reel olarak görememden ileri gelmektedir, şuan için neden bunları yazdığıma gelince; bunları yazmamın nedeni Atatürk'ün ilkelerine ve emanetlerine sahip çıkma isteğinizi gördüğümden ileri gelmektedir.

O'nu seviyor, O'nun bize bıraktıklarını önemsiyor ve sahip çıkmak istiyor isek bunu yalnızca fikren değil; bedenen, manen ve somut olarakta göstermemiz gerekiyor.

Yazdıklarımdan alınmıyacağını ümid ediyor ve Atatürk değerlerine sahip çıkma konusunda aynı duygu ve düşünceleri paylaştığımızı belirtmek istiyorum.

Saygılarımla.
    Konu Tigin tarafından (22-06-2007 Saat 01:07 ) de değiştirilmiştir.

"Insanity is doing the same thing, over and over again, but expecting different results."
    Albert Einstein

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Nokia N80
    By batuhan in forum Cep Telefonları
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 14-09-2006, 09:27
  2. Cevap: 0
    Son Mesaj: 09-05-2006, 10:54
  3. Haber: Bayramda soğuk ve yağışlı hava etkili
    By TeknO in forum Güncel Haberler
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 08-01-2006, 17:40
  4. Sıkça Sorulan Sorular [Üstatlık/Hacker'lık hakkında]