1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Question Windows defender güncelleme problemi

Herkese merhaba.
    Benim sorunum windows defender güncelleme yaptığı zaman hep 2-3 gün öncenin tarih ve zamanını veriyor.Oysa internete hergün girip güncelleme kontrolü yapıyorum ve yeni güncelleme yok diyor ve güncelleme edince de 2 gün öncenin tarihini veriyor.Acaba 2-3 günlük gecikme mi söz konusu.Ayrıca program kurulurken microsoft jointspy ağına üye olmama seçeneğini seçtim.Bununla bir ilgisi olabilir mi?Bu konuda fikri olan var mı?

Yasaklanmıştır
    Alıntı Salgado Mesajı Göster
    Herkese merhaba.
    Benim sorunum windows defender güncelleme yaptığı zaman hep 2-3 gün öncenin tarih ve zamanını veriyor.Oysa internete hergün girip güncelleme kontrolü yapıyorum ve yeni güncelleme yok diyor ve güncelleme edince de 2 gün öncenin tarihini veriyor.Acaba 2-3 günlük gecikme mi söz konusu.Ayrıca program kurulurken microsoft jointspy ağına üye olmama seçeneğini seçtim.Bununla bir ilgisi olabilir mi?Bu konuda fikri olan var mı?
    Sebebini bilmiyorum, belki böyle gerekiyordur.Ama güncellemelerin dediğiniz gruba katılıp katılmamakla ilgisi yoktur.

Üye
    Teşekkür ederim. Ggördüğüm kadarıyla siz de windows defender kullanıyorsunuz sizde de aynı sorun var mı?

Yasaklanmıştır
    Teşekkür ederim. Ggördüğüm kadarıyla siz de windows defender kullanıyorsunuz sizde de aynı sorun var mı?
    Dün kaldırmıştım ama yeniden yükleyecektim.Kısmet sizeymiş: Şimdi deniyorum.

Yasaklanmıştır
    Herhangi bir sorun yok arkadaşım.Kurulumda sadece tanımlama dosyalarını indir seçeneğini işaretleyerek(gruba katılmadım yani) Windows Defender'ı kurdum ve güncellemeyi sorunsuz yaptım.Demek ki 2-3 gündür yeni güncelleme çıkmamış.Hem bir daha uzun süredir yeni güncelleme yok uyarısı verince sorun olduğunu düşünmeyin.Çünkü o uyarıyı verince bu demek oluyor ki Windows Defender gerekli sunucuya bağlanıyor.Güncellemenin çıkıp çıkmaması Microsoft'a kalmış.Saygılar...

Üye
    Bence bu programa sıra gelene kadar bir ton ücretsiz program var.Superantispyware free,Avg antispyware free,Spybot,Spyware Terminator vs...

Üye
    İlginiz için teşekkür ederim ama esas sorunu örnek vererek açıklayayım;mesela ayın 12sinde güncelleme kontrolu yapıyorum ve yeni güncelleme yok diyor sonra ayın 15'inde güncelleme yapınca güncelleme dosyası tarihini mesela 11'i diye yazıyor o zaman niye 12'sinde güncelleme etmiyor.

Yasaklanmıştır
    İlginiz için teşekkür ederim ama esas sorunu örnek vererek açıklayayım;mesela ayın 12sinde güncelleme kontrolu yapıyorum ve yeni güncelleme yok diyor sonra ayın 15'inde güncelleme yapınca güncelleme dosyası tarihini mesela 11'i diye yazıyor o zaman niye 12'sinde güncelleme etmiyor.
    Belki güncelleme tanımları ayın 11'inde çıkmıştır ancak bu güncelleme, sunuculara ayın 12'sinden sonraki bir tarihte verilmiştir.

Not:Tarihleri, verdiğiniz örneğe göre belirttim.

Üye
    Önerileriniz için teşekkür ederim.Daha önce spy terminator kullandım bilgisayarımı kilitliyordu ancak düğmeden kapatabiliyordum,ayrıca sabıkalı olduğu için hemen kaldırdım ve bilgisayar kurtuldu.Spybot'la temizlik işlemi yaptıktan sonra video dosyaları çalışmaz oldu.Diğer iki önerinizi de aktif korumaları yok diye kullanmıyorum.

Üye
    Belki de dediğiniz gibidir.Ama yine de garip bir durum güncelleme çıktıysa yine 2-3 gün bekletiyorlar.Hergün güncelleme kontrolü yapıyorum.Siz de programı tekrar yüklediğinize göre bu duruma dikkat eder ve beni bilgilendirirseniz sevinirim.Saygılar.

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Windows Güncellemeleri Arşivi
    By TanSu in forum Microsoft Windows İşletim Sistemleri
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 15-11-2013, 01:14
  2. Cevap: 13
    Son Mesaj: 09-08-2008, 21:59
  3. Windows Vista Genel Bakış
    By jackman45 in forum Windows Vista
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 14-01-2007, 18:04
  4. Cevap: 5