1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Editör

Türkiye'de satılık çocuk arıyorlar... Bu insanlara ulaşılabilir mi?

Türkiye'de satılık çocuk arayan bu insanlara ulaşılabilir mi?
    Bu sitelerin sahiplerinin kimler olduğu, mail adreslerinden bu kişilerin kimler olduğu bilinebilir mi bilmiyorum.

Eğer bilinebilir ise, gereğini yapalım diyorum.

Haber

İlan

Alıntı O.Bezirci Mesajı Göster
    İnternette ki bir haber sitesinden ilginç bir haber;

Çocuğu olmayanlar, internetten evlatlık aramaya başladı. Sitelere “evlatlık bebek arıyorum” diye ilan bırakan kadınlar, daha çok yetim ve öksüz çocukları istiyorlar...
    18 Ocak 2008 14:08

“Son dönemlerde internet sitelerine verilen ilanlara bir yenisi daha eklendi. Anne olmak istediklerini belirten bayanlar, internet üzerinden evlatlık bebek arıyor. İnternet sitelerine “evlatlık bebek arıyorum” şeklinde ilan bırakan bayanlar, yetim ve öksüz çocukların aileleri başta olmak üzere maddi sıkıntı çeken ailelere, çocuklarını evlatlık vermeleri için çağrıda bulunuyor.

Çocuklara iyi koşullar sunacaklarını belirten ilan sahipleri, çocuklarda cinsiyetinden yaşına kadar aradıkları bütün özellikleri belirtiyor. İşte ilginç ilanlardan ikisi:

"SATILIK İSTEMİYORUM’

Heline (Ankara): “6 aylık ya da henüz doğmamış evlat edinebileceğim bir bebek arıyorum. Durumu gerçekten kötü ailelere ve özellikle yetim ya da öksüz bebeği olan anne veya babalara sesleniyorum. Bebeğinizin iyi şartlarda büyümesini ve okumasını istiyorsanız; lütfen benimle e- mail aracılığıyla irtibata geçiniz. Satılık bebek aramıyorum.”

Urfa (Şanlıurfa: “9 yıllık evliyiz.
    Mutlu bir yuvamız var. Bizim de evladımız olsun diye bu ilanı veriyorum. Kız çocuğu evlat edinmek istiyoruz. Bizden hiçbir maddi ve manevi destek istemeyen, durumu kötü olup da çocuğuna bakamayan ailelere sesleniyorum. Lütfen ciddi ve gerçekçi kişiler bana ulaşsın. Eşim baba, ben ise anne olmak istiyorum.”
    Alıntı ulukol Mesajı Göster
    Bu durum son derece, son derece sakıncalı. Yasal olarak da suç bu yapılan. Nasıl başlık atarlarsa atsınlar bu tam da çocuk satışına girer ki, cezası büyüktür.
    Bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmak gerekir.
    Hangi sitelerde veriliyor bu ilanlar bilmiyorum.
    Ama bu ilanları verenler ve site hakkında en kısa sürede yasal işlem başlatılmalı.

Şef
    Şu ihbar hattı bir halta yarasın.
    http://ihbarhatti.meb.gov.tr/

Haydi Doctus, en az yüz ihbar...

Emektar Editör
    Mono vatandaşlık görevini yapmıştır.
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Editör
    @Tansu'nun verdiği adrese ihbarda bulundum.

Önümüzdeki hafta, bu çocuk satışının ihbarını malum bir derginin ihbarı ile birlikte bilişim suçları savcısına çalıştığım kurum kimliğimle ve ekibimle birlikte bir kez daha yazılı olarak yapacağım.

Üye
    Çocuğu olmayanlar, internetten evlatlık aramaya başladı. Sitelere “evlatlık bebek arıyorum” diye ilan bırakan kadınlar, daha çok yetim ve öksüz çocukları istiyorlar...

kötü niyetle aranıyor olabilir mi sizce..?

Emektar Editör
    Yetim ve öksüz çocukların arayanı soranı olmayacağı varsayarsak,bu ilanı verenler başlarının ağrımasını istemiyor anlaşılan..
    Yoksa S.H.Ç.E.K da bu tip çocuklardan binlerce var..
    O zaman neden S.H.Ç.E.K başvurmuyorlar da internet'ten ilan veriyorlar?
    Bence bu olay tamamen bir tezgah.
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Editör
    Alıntı MetalBOX Mesajı Göster
    kötü niyetle aranıyor olabilir mi sizce..?
    İnsanı ürküten de bu zaten.
    Evlat edinmek yasal bir şey. Üstelik de engellenen değil teşvik edilen bir durum.
    Haydi evlat edinmeyim (üzerime kaydettirmeyim, mirasım bölünmesin vs... diye düşünüyor bazı insanlar) ama Allah rızası için bir çocuk büyüteyim dediniz, o zaman da koruyucu ailelik sistemi var.

Kaydı var, kontrolü var, izlemi var... gayet sıkı bir sistem SHÇEK'in uyguladığı. Çocuğun veren ailenin de kaydı var, alanında kaydı, izlemi, soruşturması var.

Şimdi bir düşünün internetten mal alır gibi, üstelik yok şöyle olsun, yok böyle olsun diye koşullarda belirleyip evlat edinmek demek neye hizmet eder.

Yasal yollar açıkken ve engel çıkarmaya da çalışmazken neden yasadışı yollardan iş görmeye kalkar insanlar?
    O kişilere çocuğunu veren aileler çocuğunun sağlığından ve selametinden nasıl emin olur?
    Ve... Bu insanlar bu çocukları toplayıp ne yaparlar????

İnsan daha uzun düşünmek bile istemiyor.
    Bir an önce engellenmesi gereken ve bu işe yeltenenlerin de haddinin bildirilmesi gereken bir durum bu, o kadar.

Üye
    @ulukol ben kendi fikrimi (kesin kötü niyetle arıyorlardır) belirtmek yerine, konuyu okuyanlara "daha çok yetim ve öksüz çocukları istiyorlar..." bu satırı vurgulamak açısından yazdım.

"kötü niyetli olabilirler mi ?" derken kötü niyetli değillerdir demek istemedim.

Para karşılığı çocuklarını evlatlık veren aileler de var.
    skate na fate

Editör
    Alıntı MetalBOX Mesajı Göster
    "kötü niyetli olabilirler mi ?" derken kötü niyetli değillerdir demek istemedim.
    Aslında insanın yüreği, kötü niyetli olmasalar keşke, bir zavallının elinden tutsalar, bir iki acıya derman olsalar diye istiyor. O nedenle tamamen iyi niyetli olabilirler diye de düşünmüş olabilirdiniz.

Alıntı Daydreamer Mesajı Göster
    Para karşılığı çocuklarını evlatlık veren aileler de var.
    İşte buna çocuk satışı deniyor.
    Başka bir adı yok.

Mal gibi. Birileri üretiyor ve satıyor.
    Diğerleri de aldıkları malı nasıl kullanıyorlar, neler yapıyorlar, yaptırıyorlar... kendileri biliyor artık.

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Makale: Bilgisayar Ağlarında Güvenlik Politikaları
    By Ryan_KyKlopS in forum Internet ve Network
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 20-12-2008, 17:29
  2. Virus Nedir?
    By TanSu in forum Bilgisayar Zararlıları
    Cevap: 27
    Son Mesaj: 09-11-2007, 21:59
  3. Ulusal Bilgi Güvenliği Raporu ve Teknolojik Gelişmeler
    By TeknO in forum Güvenlik Kavramı ve Kurallar
    Cevap: 2