Toplam 4 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 4 arası
    Yasaklanmıştır

Digital fotoğraf makinesi usb sorunu

Elimde Sony dsc-s650 modelinde bir fotoğraf makinesi var.Bu makine bir türlü bilgisayar bağlantısını yapamadım.Bugün usb kablo aldım.Usb kabloyu taktığımda kamera usb bağlantı menüsü çıkıyor ama bilgisayarda herhangi bir belirti olmuyor.Webcam sorunsuz çalışıyor.Webcamı taktığım usb yerine taktım.Ama yine çalışmadı.
    Bunun hakkında bir bilgisi olan varmı?

Üye
    bilgisayarda bir belirti olmuyor derken ne demek istediginizi tam olarak anlayamadım bilgisayar fotograf makinesini görmüyormu yoksa aktarımla ilgili bir menümü gelmiyor.

Üye

Exclamation

Arkadaşlar merhaba, benim de usb bağlantısı ile bir takım sorunlarım bulunmakta.

-Bu başlıkla aynı sorun olduğu için yeni bir başlık açmaya gerek görmedim-

Bilgisayar flash belleğimi, fotoğraf makinelerimi, cep telefonumu usb ile her bağladığımda, F sürücüsündeki disket biçimlenmemiş. Şimdi biçimlendirmek ister misiniz? uyarısını alıyorum. İlk başlarda biçimlendirme işlemini gerçekleştirmeye çalıştım lakin verilerimi kaybettiğim gibi disketler biçimlendirilemedi. Biraz araştırma sonucunda bu problemi System Mechanic adlı yazılımın çözdüğünü öğrendim. Yazılımı kurdum ve çalıştırdım, hakikaten bağlantımı gerçekleştirebildim ve herhangi bir veri kaybına uğramadım.

Ama benim asıl sorunum şu ki bilgisayarımı kapatıyorum, açıyorum ve yeniden aygıtlarımdan herhangi birini bilgisayara bağlamak istiyorum. Ve yeniden aynı hataları alıyorum.

Bu durum 2 haftadır böyle, sürekli olarak system mechanic i çalıştırmak zorunda kalıyorum ve açıkçası bıktım bu durumdan.

Asıl sorunun ne olduğu ve ne gibi bir yöntemle çözülebileceğini bilen arkadaşlar varsa ve yardımcı olabilirlerse müteşekkir kalırım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

İyi günler.
    l.dino

Üye
    system mechanic gibi bi programla düzeldiğine göre, (bana öyle geliyor ki) sorun büyük ihtimalle bir sürücü bozulması yada bir zararlıdır..

>>>USB Sürücüleri
    Pek sanmıyorum ama siz yine de bilgisayarınız usb girişleri sürücülerini varsa anakart cdsi, yoksa internet ile güncelleyin.. hem sorununuzu çözmese bile, daha sonra işlemlerinizi hızlandırır ve aktarımı kolaylaştırır... Sağlama Alıp Güncellemek Mantıklı..

>>>Bilgisayar Zararlısı
    Başımdan Geçen Bir Olay, Ben de MP4 çalarımı USBden bilgisayara bağladım.. önce aynı hatayı aldım, daha sonra hiç disk görmemeye başladı..(sanırım arkadaşıma verdiğimde onun pcden bana geçmişti)
    Bilgisayarıma amvo.exe zararlısı girmişti ve usb diskleri(daha doğrusu usb bazlı hiçbir aygıtı okumuyordu..) kullanamıyordum.. Tavsiyem, Bilgisayar Zararlıları Bölümü'nden arkadaşlardan yardım al.. Hem tam bir sistem taraması yapmış olursun..(Raporları İstenilen Şekilde Göndermeyi UNUTMA ...

büyük ihtimalle combofix adlı programı kullanmanı isteyeceklerdir.. ben combofix kullandım ve eğer sende de türevi bir zararlı varsa, faydası olabilir.. benim sorunumu çözmüştü..

buyur linki de bu:
    http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

(Sen Yine De Bilgisayar Zararlıları Bölümü ne Bir Mesaj At Derim) :

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread