1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

HDMI to Composite kabloyla tv'ye görüntü aktarma

Yurtdışından HDMI to Composite kabol aldım, http://www.hesaplix.com/437-hdmi-to-...o-kablosu.html HDMI çıkışını ekran kartına taktım kırmızı beyaz ve sarı kabloyuda TV nin composite bölümüne taktım ATI Catalyst Control Center'ı açtım ordan ikinci monitörü yani tv yi seçicektimki algılamadığını gördüm sadece pc nin monitörü duruyo, "Kolay kurulum sihirbazları ve Hızlı ayarlar" bölümünden çoklu monitörü seçebiliceğim yazıyodu baktım ordada yok nerde hata yapıyorum yoksa bu kabloyu desteklemiyormu o yüzdenmi algılamadı bilgilendirirseniz sevinirim

Üye
    Tek ekrana çıkış vermeyi denediniz mi? (sadece televizyona vermeyi mesela)
    Bir de bu tür konularda öncelikle hep güncellemeyi öneririm.(Hem driver, hem Catalyst CC)

(Dipnot: O/B ekran kartınızın HDMI çıkışı varsa şayet, bunu aktive etmek için BİOStan VGA Output'u HDMI yapmalısınız. Şayet ben ana ekran kartımı devre dışı bırakıp O/B ekran kartı üzerinden LCD TVye bağlantı yaptım.)

Üye
    Hiç bir türlü veremiyorum sanki kablo falan takmadım o yani, birde CCC sürümü güncel sürüm 10.3, söylediğiniz bios olayı kafamı karıştırdı tam anlayamadım dediğiniz ayarı yapınca hiç CCC ye falan gerek kalmadanmı Tv ye görüntü aktarabilicem ?

Üye
    Ekran kartınız O/B mu diye sorayım öncelikle, O/B(onboard=anakart üstünde gelen, sökülemeyen birim) ise BİOStan bir ayarı olması gerek çıkış seçmek için zira bende öyle.

İnternette bunun hakkında rehberler olması lazım, şu an yatıyorum fakat müsait olduğumda sizin için araştıracağım. İyi geceler.

Üye
    Ekran kartım On board değil, teşekkürler beklicem.

Üye
    Şu an Google'da kayboluyorum

Öncelikle size 2 sorum var:
    *Catalyst Center, tüm kablolar doğru bağlansa dahi televizyonu 2. görüntü birim olarak görmüyor değil mi?(teyit etmek için soruyorum)
    *Bir de Masaüstü> Sağ Tık> Özellikler > Ayarlar Bölümünde de farklı bir birim yok mu, mesela aşağıdaki resimde(benim) yok :

(2. Dipnot: Ati CCC içinde "Ekran algılamayı zorla" gibi bir seçenek olması gerekiyor, bunu denediniz mi acaba?)

Eğer 2 şekilde de görünmüyor ise, televizyonunuz büyük ihtimalle destek veremiyor, algılama sağlanamıyor.

Cevaplarınız yönünde devam edelim. Ben olmasam da yardım eden biri olacaktır

Üye
    Yanlış hatırlamıyorsam ATI WDM Integrated sürücüsü yada HydraVision ikisinden birini yüklemiştim.Geçen sen bende normal televizyona görüntüyü aktarmıştım.Ama ses alamamıştım.
    http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx

Üye
    Evet @BLaZeBLaST tüm kablolar doğru bağlansa dahi görmüyor, bendede farklı bir görüntü yok sağ tık yapınca. CCC nin içinde ekranları algılamayı zorla değilde ekranı algıla diye bi seçenek var onuda yaptım yine olmadı.

@kalınkaş senin aktardığın kablo ne tür bi kabloydu ? Benimki baya bi farklıda

Üye
    Bende vga - scart almıştım. Görüntü aktaramadım bir türlü. S- video ile film izlmeye çalışıyoruz artık.
    Standby

Üye
    Madem böyle bi kablo var bunun bi yolu olması lazım, yokki bi hdmi girişli tvmiz uğraşıyoruz bu dandik şeylerle

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread