1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Şef

Adware (Reklam Yazılımı) ve Spyware (Casus Yazılım) Nedir?

Adware nedir?

Kendi ürettiği programı satmak yerine, bazı firmalar tarafından sağlanan reklamları programın içine entegre kullanıcıya sunan programların genel adı "adware" dır. Bu programlar genellikle ücretsiz olarak dağıtılırlar ve programcının kazancı sizin bilgisayarınızda bu reklamları göstermesi ve sizin de gördüğünüz reklamları tıklamanızdan sağlamasıdır.

Spyware nedir?
    Adware özelliklerine ilaveten bir iz kontrol mekanizması oluşturan programlara "Spyware" denir. Adware' den en belirgin farkı sizin bilgisayarınızda ne yaptığınızı ve bir kısım kişisel bilgilerinizi daha önceden belirlenmiş bir servera, internete bağlandığınız zamanlarda gönderen programlardır.

Doctus Wiki

Üye

Adware ve Spyware Nedir?

merhaba merak ettigim bir şey var bu adware ve spyware ler bir program yükledigimizdemi bilgisayarar bulaşırlar yoksa internette gezinirkende bize bulaşma ihtimalleri varmıdır eger ikinci ihtimalde söz konusu is buna nasıl bir önlem almamız gerekir saygılar
    Hominem te memento

Üye

Adware ve Spyware Nedir?

dostum önlemi antispyware programı kullanmaktır.Ben Ad-Aware SE Professional i tavsiye ederim.Hem ücretsizdir,hemde etkilidir.Araştırırsan en çok kullanılanda budur zaten.

Şef

Adware ve Spyware Nedir?

Alıntı whiterabbit
    merhaba merak ettigim bir şey var bu adware ve spyware ler bir program yükledigimizdemi bilgisayarar bulaşırlar yoksa internette gezinirkende bize bulaşma ihtimalleri varmıdır eger ikinci ihtimalde söz konusu is buna nasıl bir önlem almamız gerekir saygılar
    Tabiki internette gezinirken bulaşma ihitmalleri vardır. gezindiğin yer önemli tabi AdAware professional koruma sağlar ama adwatch özelliği açıksa, diğer türlü sadece tarama yapıp bulduğu zararlıları siler. adwatch özelliği real time koruma sağlar, yanına bir de alternatif başka bir anti-spyware kurarsanız sadece tarama yapmak için yeterli olur kanaatindeyim.
    Ben celeron 400 160mb ram pc'mde mcafee virusscan enterprise 8.0i ve antispyware modulunu kullanıyorum. yeterli oluyor, hemde kaynaktan tasarruf ediyorum.

Üye

Adware ve Spyware Nedir?

tansu dostumuz doğru söylemiş.adwatch özelliğini açman gerekiyor.hatta ben otomatiğe ayarladım.windows her açıldığında adwatch de açılıyor.

Adware ve Spyware Nedir?

Ben McAfee.VirusScan.Enterprise.v8.0i+antispyware ve Kerio kullanıyorum Ad-Aware yüklemem gerekirmi sizce.

Şef

Adware ve Spyware Nedir?

Alıntı GuGuuuK
    Ben McAfee.VirusScan.Enterprise.v8.0i+antispyware ve Kerio kullanıyorum Ad-Aware yüklemem gerekirmi sizce.
    AdAware personel yeterli olur bence, 2-3 günde bir tarama yaparsanız iyi olur. Mcafee den kaçabilenler, ona yakalnır

Üye

Adware ve Spyware Nedir?

Alıntı GuGuuuK
    bencede yükle.gerçekten etkili bir program.pişman olmzsın yani ;)

Üye

Adware ve Spyware Nedir?

bende ikiside yüklü ama sen,'ben bunların birini yüklemek istiyorum' diyorsan bende ad-aware yi tavsiye ederim.

TeknO
    Ziyaretçi

Adware ve Spyware Nedir?

Alıntı R2D2
    yaw pc security testine baktimdaaaa bizim mcafee antispyware ile yapilan testte adaware daha iyi sonuc vermis yani spy tarafinda tikkat ettinizmi? ne dersiniz mcafeee antispyware yuklemeden sadece adaware yuklesek daha iyi deilmi yaniii ?
    Ad-aware ile McAfee Antispyware'in sağladığı güvenlik üç aşağı beş yukarı aynı sayılabilir. Ben her ikisinide uzun süredir kullanılıyorum. Ad-aware'de gördüğün tek kusur güncellemenin otomatik olmaması, ama McAfee'de antispy tarafında antivirüs ile birlikte otomatik güncelleniyor. Zaten McAfee Antispyware ek olarak yaklaşık 3 MB bir bellek yükü getiriyor. Eğer sorun değil ise, ikisini birden kullanabilirsiniz. Ad-Watch açık kalınca birde Registry müdahaleleri ile startup programlarındaki değişiklikler de uyarılıyorsunuz. Yani ikisi çok farklı değil, bence birbirini tamamlıyor. Zaten unutmayın sayısı en çok artan zararlı türü artık SPY'lar gibi yazılımlar olmaya başladı. İkisini birarada kullanabiliyorsanız, bence en güzeli.

1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Cevap: 0
    Son Mesaj: 09-05-2006, 10:54
  2. 'gnu is not unix'tir. yani 'gnu, unix değildir'
    By olome in forum Açık Kaynak Yazılımlar
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 04-05-2006, 20:38
  3. Makale: Web 2.0 Nedir?
    By KurT in forum Bilgi Güvenliği Sözlüğü
    Cevap: 10
    Son Mesaj: 10-03-2006, 10:07
  4. !!! Virüs Programları Yazılım Arşivi !!!
    By josephe in forum Anti-Virus Yazılımları
    Cevap: 11
    Son Mesaj: 11-10-2005, 22:18

Tags for this Thread