Toplam 8 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 8 arası

Konu: Facebook yeni güvenlik önlemleri (Hesap Güvenliği Rehberi)

 1. #1
  Üye
  Üyelik Tarihi
  Jun 2010
  Mesajlar
  175

  Facebook yeni güvenlik önlemleri (Hesap Güvenliği Rehberi)

  Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi Facebook her geçen gün güvenlik önlemlerini arttırıyor ve hesap sahiplerinin hesaplarını her koşulda en güvenli şekilde kolayca yönetmesi için yeni güvenlik önlemleri, diğer bir deyişler güvenlik özellikleri çıkarıyor.Bu konumuzda yeni çıkan güvenlik önlemlerini inceleyeceğiz.

  1-Giriş Bildirimleri
  2-Oturum Sonlandırma
  3-Şüpheli Girişleri Engelleme  1-)Giriş bildirimleri Facebook hesabınıza yapılan girişlerle ilgili alacağınız epostalardır. Bu güvenlik önlemi sayesinde Facebook hesabınızı sizin dışınızda başka biri kullanıyor mu anlayabileceksiniz. Buna ek olarak da Facebook hesabınıza yapılan her bir giriş hakkında yeni bir eposta bildirimi alabileceksiniz.
  Örnek1:

  Yukarıdaki örnekte ok ile gösterilen yere bakarak Facebook hesabımıza yapılan tarihi ve saati görebiliyoruz. Bu tarihe ve saate bakarak başkasının hesabımıza girip girmediği anlayabiliriz. Nasıl anlarız derseniz; cevabım insan kendi girdiği tarihi ve saati biliyordur derim. Asıl olarak da gelen giriş bildirim epostalarına bakarak anlayabiliriz. En altta bulunan “En Son Aktiviteler” kısmında ise açık bulunan oturumu veya oturumları görebiliyoruz. Orada yazan son erişim tarihi ve saati, o anki girdiğiniz tarih ve saattir. Aynı zamanda yer ve cihaz türü de görebiliyoruz. Yer konusunda parentez içinde de belirtildiği gibi yaklaşık bir yer söylüyor. Yani tam bir yer belirlemesi olmaz. İp temel alınarak yer değerlendirilmesi yapılıyor ama bazı şehirler hattı Ankara’dan aldığı için o şehirlerde Ankara çıkabilir. İlk olarak bu güvenlik önlemi bölümüne nerden gidilir ona bakalım.

  1-)İlk olarak “Hesap” sekmesinden “Hesap Ayarları” kısmına gidiyoruz.


  2-)Daha sonra karşımıza gelen sayfadan “Hesap güvenliği” bölümüne tıklıyoruz.


  Ve karşımıza Facebook’un yeni güvenlik önlemi bölümü geliyor.


  Giriş Bildirimlerini açmak için “Aç” kutucuğuna tıklayıp daha sonra da kaydet’e tıklıyoruz.
  Örnek2:

  Artık giriş bildirimleri özelliği etkin bir durumdadır. Şimdi Facebook hesabımızdan çıkıp tekrar giriş yapmanız gerekiyor. Bu özelliği açtığımız için yeni bir giriş yaptığınızda, giriş yaptığınız bilgisayara ad vermeniz isteniyor. Bunun sebebi ise verdiğiniz ad ile giriş yaptığınızı onaylayan bir eposta göndermektir. Oraya herhangi bir ad yazabilirsiniz. “Bu bilgisayardayken tekrar sorma” seçeneğini işaretlerseniz o bilgisayardan tekrar giriş yaptığınızda bir daha bu adlandırma sayfası karşınıza çıkmayacaktır ve o verdiğimiz ad örnek 5’te gösterildiği gibi “şu an hesabınla ilişkili olan bilgisayarlar ve mobil cihazlar” başlığı altına eklenecektir. Şayet o seçeneği işaretledikten sonra kullandığınız bilgisayarınızdaki tanım bilgisi dosyalarını (cookies) silersiniz yeni bir giriş yaptığınızda yeniden adlandırma yapmak durumunda kalıyorsunuz. O kutucuk işaretli değilse sadece orada verilen adlar gözükmez ama eposta alınır. Güvenilir olmadığını düşündüğünüz yerlerden hesabınıza giriyorsanız “bu bilgisayardayken tekrar sorma” kutucuğunu işaretlememeniz tavsiye edilir.

  Örnek3:  “Devam et” düğmesine tıkladıktan sonra Facebook sayfanızı görebiliyorsunuz. Aynı zamanda, daha önce de bahsettiğimiz gibi giriş bildirimi alıyoruz.

  Örnek4:

  Epostanın içeriği de şöyledir:


  Üstteki örnekte gördüğünüz gibi verdiğimiz adla giriş yapıldığını içeren bir eposta aldık. Ve bu ad ile giriş yapanın siz olmadığınız takdirde neler yapmamız gerektiği söylüyor. Adlandırma kısmında(Örnek3) “Bu bilgisayardayken tekrar sorma” işaretli olduğunda verilen adlar hesap güvenliği bölümüne gidilerek de görülebilir. Buradaki adlara bakarak da Facebook hesabımıza hangi tarihte ne zaman ve hangi adla giriş yapıldığını öğrenebiliyoruz. Eğer bu sizin verdiğiniz adlardan birisi değilse “kaldır” a tıklayarak o listeden kaldırabiliyorsunuz.

  Örnek5:

  Örnek6:


  Yukarıda ok ile gösterilen yerde Facebook hesabınıza giriş yapılırken verilen adları görebileceğinizi belirmiştik. Şifremi ve bu özelliği bilen biri buradaki adları kaldırırsa nasıl birinin Facebook hesabımı kullanıp kullanmadığı anlayabilirim diye sorabilirsiniz. Alacağınız giriş bildirim epostası ile anlayabileceğiniz belirterek bu soruya cevap vermiş oluruz.

  2-)Oturum sonlandırma: Gelen giriş bildirim epostalarına ek olarak bir güzel özellik daha var. Bu özellik açık olan oturumları sonlandırmamızı sağlıyor. “En Son Aktiviter” kısmında bildiğiniz gibi açık oturumları görebiliyoruz. Ve bu özellik sayesinde oturumları sonlandırabiliyoruz. Yani açık olan herhangi bir Facebook oturumu kapatılabiliyor. Arkadaşınızın bilgisayarından ve cep telefonundan girip çıkış yapmamış olabilirsiniz veya internet kafede Facebook hesabınıza girdiniz ve farkında olmayarak oturumu kapatmadan kalkıp gittiniz. İşte bu gibi durumlarda bu özellik açık kalan bu oturumları sonlandırmamızı sağlıyor. Aşağıdaki örneğe baktığımızda 3 tane ayrı açık oturum görüyoruz. Ayrıca aktif olanlar kısmında açık olan diğer oturumlardır. “Aktiviteyi sonlandır”a tıklayarak o oturumları kapatabilirsiniz.

  Örnek7:


  3-)Şüpheli girişleri engellleme:Bu güvenlik önlemi ise Facebook hesabınıza yapılan şüpheli girişleri engellemek içindir. Birisi sizin Facebook hesabınıza farklı bir yerden erişmeye çalışıyorsa Facebook bu kişiye gerçek hesap sahibi olduğu kanıtlayacak onaylama soruları soracaktır. Burada birisi ile kastedilen sizde olabilir. Anlamamız gereken farklı bir yerden ile kastedilendir. Burada genellikle giriş yaptığınız yerlerden değilde, onların dışında alışılmadık bir yer ve aygıt kastediliyor. Soracağı sorularda doğum tarihiniz, arkadaşlarınızın fotoğrafları ve eğer koyduysanız gizli sorunuzu cevabı gibi sorulardır. Bu soru sorma işlemiyle sıksık karşılaşmayacaksınız tabiki. Sadece, Facebook bir şeyleri farklı algıladığı nadir durumlarda sorulacaktır. Bu güvenlik önleminin Facebook'unda belirtiği gibi sorulacak sorular hesap sahibi için kolay ama kötü kişiler için zorluk teşkil edecektir deniliyor. Peki gizli sorunuzun cevabını bilmiyorsak ne olacak?Eminim ki; Facebook hesabını açarken gizli sorusunun cevabını rastgele yazan bir çok kişi vardır.Ve bir kere gizli sorunun cevabını belirledikten sonra onu bir daha göremiyoruz.Birde arkadaşlarınızın fotoğraflarından onları tanımlamanızı istiyor ama tabiki bu sadece onların olduğu fotoğraflar değil; onların Facebook'a koyduğu herhangi bir fotoğrafta olabiliyor.Birçok arkadaşı olanlar için bu durum daha da zorlayıcı olabiliyor. Düşünün 300-400 arkadaşınız var ve onların yüklediği fotoğraflardan karıştırıp 7 tanesini soruyor ve 5ini doğru cevaplamanızı istiyor.İşte bu durumda bayağı bir zorlanılacağını belirtmeliyim. Bu durumda ortak arkadaşınızın çok olduğu birinden yardım almakta fayda vardır.


  Özetlemek gerekirse bu güvenlik önlemleri sayesinde hesabımızın güvenliğini arttırıyoruz.
  Konu BabaBilgi tarafından (17-09-2010 Saat 23:54 ) de değiştirilmiştir.

 2. #2
  Üye BLaZeBLaST - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Bulunduğu Yer
  Antalya
  Mesajlar
  824
  İsteğiniz üzerine konunuz taşınmıştır. Konu ismine açıklayıcılık ve ulaşılabilirlik sebebiyle parantez içi bilgi eklenmiştir.

  Bir önceki konuda güvenlik önleminin haberini vermiş fakat açıklamasını yapmamıştık. Güzel ve açıklayıcı bir rehber olmuş. Ellerinize sağlık.
  Konu BLaZeBLaST tarafından (19-09-2010 Saat 14:21 ) de değiştirilmiştir.

 3. #3
  Üye
  Üyelik Tarihi
  Nov 2010
  Mesajlar
  1
  Bilgilendirme için teşekkürler..
  Fakat benim farklı bir problemim var, ben arkadaşlarımın sayfasına girdiğimde onların profilinden çıkış yapılıyormuş. fakat benim arkadaşlarım benim şifrem ile benim profilime girdiğinde bende hiçbir uyarı olmuyor ve aynı anda kullanabiliyoruz hatta mesajlaşmayı bile birlikte kullanabiliyoruz.
  örnek veriyorum, ben kendi evimden kendi bilgisayarımla sayfama giriş yapıyorum,
  arkadaşım kendi evinden ve kendi bilgisayarından benim şifremle benimle aynı anda benim profilime giriş yapıyor ve bende hiçbir uyarı olmuyor.. eş zamanlı benim profilimi kullanıyoruz.

  bu bir facebook hatası mı yoksa ayarları mı bilmiyorum :S

 4. #4
  Üye
  Üyelik Tarihi
  Jun 2010
  Mesajlar
  175
  Normal de sizin facebook hesabınız açıkken başka birisi sizin facebook hesabınıza girdiğinde otomatik olarak düşersiniz.Veya, başkası sizin hesabınızı açmışken, siz de girerseniz karşıda kişi otomatik olarak düşer.Uyarı konusuna gelince; eğer giriş bildirimleri özelliği açıksa, hesabınıza giriş yapıldı diye eposta alırsınız; bunun dışında facebook size facebook üzerinden bir uyarı vermez.Gelelim 2 kişinin aynı anda kullanması olayına: eğer facebook hesabınıza sık sık arkadaşınızın bilgisiyarından ve kendi bilgisayarınızdan giriyorsanız bu durumla karşılaşabilirsiniz.Buna ek olarak özellikle birinci resimde ok ile gösterilen yerde güvenli aygıtlar listesinde o kişinin girdiği yer kayıtlıysa 2 kişi aynı açık olabiliyor.Güvenilir aygıtlar listesindeyse oradan kaldırabilirsiniz.En önemlisi belirttiğim 2. güvenlik önlemi tam bu durumlar içindir.Buna ne hata ne de ayar diyebilirim.Daha doğrusu bir özellik çünkü diyelimki facebook hesabına aynı anda sadece bir kişi girebilir.Peki siz iş yerinizde facebook hesabınızı açık unuttuğunuz ve evinizi gittiniz.Evinizde iş yerinize çok uzak.Facebook hesabınıza sadece aynı anda bir kişi girebilir diye bir şeyi varsaydık.O zaman iş yerimize geri gitmeniz ve hesabımızı kapatmamız gerekecekti.Bu da zahmetli birşey olacaktı.Onun için 2 kişi yukarıda anlattığım durumlarda giriş yapabilirsiniz ama facebookta bu gibi durumlarda hesabı kötü kullanmayı önlemek için konuda belirttiğim 2 numaralı güvenlik önlemi çıkarttı.

 5. #5
  Üye
  Üyelik Tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  2
  Slm.Bu facebook hesap ayarlarıyla ilgili bnde bir şey sormak istiorum.Burada paylaşmış olduğunuz ayarları geçte olsa yaptım.Şimdi bu ayarları yapmandan önce face hesabıma girilip girilmediğimi anlayamazmıyım?Birde bu ayarları yaptıktan snra guvenlık için gelen o msj(ilk grerken) eğer hesabıma bırıleri gryorsa onlardada gzukecek mı???

 6. #6
  Üye
  Üyelik Tarihi
  Jan 2012
  Mesajlar
  1
  Alıntı BabaBilgi Mesajı Göster
  Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi Facebook her geçen gün güvenlik önlemlerini arttırıyor ve hesap sahiplerinin hesaplarını her koşulda en güvenli şekilde kolayca yönetmesi için yeni güvenlik önlemleri, diğer bir deyişler güvenlik özellikleri çıkarıyor.Bu konumuzda yeni çıkan güvenlik önlemlerini inceleyeceğiz.

  1-Giriş Bildirimleri
  2-Oturum Sonlandırma
  3-Şüpheli Girişleri Engelleme  1-)Giriş bildirimleri Facebook hesabınıza yapılan girişlerle ilgili alacağınız epostalardır. Bu güvenlik önlemi sayesinde Facebook hesabınızı sizin dışınızda başka biri kullanıyor mu anlayabileceksiniz. Buna ek olarak da Facebook hesabınıza yapılan her bir giriş hakkında yeni bir eposta bildirimi alabileceksiniz.
  Örnek1:

  Yukarıdaki örnekte ok ile gösterilen yere bakarak Facebook hesabımıza yapılan tarihi ve saati görebiliyoruz. Bu tarihe ve saate bakarak başkasının hesabımıza girip girmediği anlayabiliriz. Nasıl anlarız derseniz; cevabım insan kendi girdiği tarihi ve saati biliyordur derim. Asıl olarak da gelen giriş bildirim epostalarına bakarak anlayabiliriz. En altta bulunan “En Son Aktiviteler” kısmında ise açık bulunan oturumu veya oturumları görebiliyoruz. Orada yazan son erişim tarihi ve saati, o anki girdiğiniz tarih ve saattir. Aynı zamanda yer ve cihaz türü de görebiliyoruz. Yer konusunda parentez içinde de belirtildiği gibi yaklaşık bir yer söylüyor. Yani tam bir yer belirlemesi olmaz. İp temel alınarak yer değerlendirilmesi yapılıyor ama bazı şehirler hattı Ankara’dan aldığı için o şehirlerde Ankara çıkabilir. İlk olarak bu güvenlik önlemi bölümüne nerden gidilir ona bakalım.

  1-)İlk olarak “Hesap” sekmesinden “Hesap Ayarları” kısmına gidiyoruz.


  2-)Daha sonra karşımıza gelen sayfadan “Hesap güvenliği” bölümüne tıklıyoruz.


  Ve karşımıza Facebook’un yeni güvenlik önlemi bölümü geliyor.


  Giriş Bildirimlerini açmak için “Aç” kutucuğuna tıklayıp daha sonra da kaydet’e tıklıyoruz.
  Örnek2:

  Artık giriş bildirimleri özelliği etkin bir durumdadır. Şimdi Facebook hesabımızdan çıkıp tekrar giriş yapmanız gerekiyor. Bu özelliği açtığımız için yeni bir giriş yaptığınızda, giriş yaptığınız bilgisayara ad vermeniz isteniyor. Bunun sebebi ise verdiğiniz ad ile giriş yaptığınızı onaylayan bir eposta göndermektir. Oraya herhangi bir ad yazabilirsiniz. “Bu bilgisayardayken tekrar sorma” seçeneğini işaretlerseniz o bilgisayardan tekrar giriş yaptığınızda bir daha bu adlandırma sayfası karşınıza çıkmayacaktır ve o verdiğimiz ad örnek 5’te gösterildiği gibi “şu an hesabınla ilişkili olan bilgisayarlar ve mobil cihazlar” başlığı altına eklenecektir. Şayet o seçeneği işaretledikten sonra kullandığınız bilgisayarınızdaki tanım bilgisi dosyalarını (cookies) silersiniz yeni bir giriş yaptığınızda yeniden adlandırma yapmak durumunda kalıyorsunuz. O kutucuk işaretli değilse sadece orada verilen adlar gözükmez ama eposta alınır. Güvenilir olmadığını düşündüğünüz yerlerden hesabınıza giriyorsanız “bu bilgisayardayken tekrar sorma” kutucuğunu işaretlememeniz tavsiye edilir.

  Örnek3:  “Devam et” düğmesine tıkladıktan sonra Facebook sayfanızı görebiliyorsunuz. Aynı zamanda, daha önce de bahsettiğimiz gibi giriş bildirimi alıyoruz.

  Örnek4:

  Epostanın içeriği de şöyledir:


  Üstteki örnekte gördüğünüz gibi verdiğimiz adla giriş yapıldığını içeren bir eposta aldık. Ve bu ad ile giriş yapanın siz olmadığınız takdirde neler yapmamız gerektiği söylüyor. Adlandırma kısmında(Örnek3) “Bu bilgisayardayken tekrar sorma” işaretli olduğunda verilen adlar hesap güvenliği bölümüne gidilerek de görülebilir. Buradaki adlara bakarak da Facebook hesabımıza hangi tarihte ne zaman ve hangi adla giriş yapıldığını öğrenebiliyoruz. Eğer bu sizin verdiğiniz adlardan birisi değilse “kaldır” a tıklayarak o listeden kaldırabiliyorsunuz.

  Örnek5:

  Örnek6:


  Yukarıda ok ile gösterilen yerde Facebook hesabınıza giriş yapılırken verilen adları görebileceğinizi belirmiştik. Şifremi ve bu özelliği bilen biri buradaki adları kaldırırsa nasıl birinin Facebook hesabımı kullanıp kullanmadığı anlayabilirim diye sorabilirsiniz. Alacağınız giriş bildirim epostası ile anlayabileceğiniz belirterek bu soruya cevap vermiş oluruz.

  2-)Oturum sonlandırma: Gelen giriş bildirim epostalarına ek olarak bir güzel özellik daha var. Bu özellik açık olan oturumları sonlandırmamızı sağlıyor. “En Son Aktiviter” kısmında bildiğiniz gibi açık oturumları görebiliyoruz. Ve bu özellik sayesinde oturumları sonlandırabiliyoruz. Yani açık olan herhangi bir Facebook oturumu kapatılabiliyor. Arkadaşınızın bilgisayarından ve cep telefonundan girip çıkış yapmamış olabilirsiniz veya internet kafede Facebook hesabınıza girdiniz ve farkında olmayarak oturumu kapatmadan kalkıp gittiniz. İşte bu gibi durumlarda bu özellik açık kalan bu oturumları sonlandırmamızı sağlıyor. Aşağıdaki örneğe baktığımızda 3 tane ayrı açık oturum görüyoruz. Ayrıca aktif olanlar kısmında açık olan diğer oturumlardır. “Aktiviteyi sonlandır”a tıklayarak o oturumları kapatabilirsiniz.

  Örnek7:


  3-)Şüpheli girişleri engellleme:Bu güvenlik önlemi ise Facebook hesabınıza yapılan şüpheli girişleri engellemek içindir. Birisi sizin Facebook hesabınıza farklı bir yerden erişmeye çalışıyorsa Facebook bu kişiye gerçek hesap sahibi olduğu kanıtlayacak onaylama soruları soracaktır. Burada birisi ile kastedilen sizde olabilir. Anlamamız gereken farklı bir yerden ile kastedilendir. Burada genellikle giriş yaptığınız yerlerden değilde, onların dışında alışılmadık bir yer ve aygıt kastediliyor. Soracağı sorularda doğum tarihiniz, arkadaşlarınızın fotoğrafları ve eğer koyduysanız gizli sorunuzu cevabı gibi sorulardır. Bu soru sorma işlemiyle sıksık karşılaşmayacaksınız tabiki. Sadece, Facebook bir şeyleri farklı algıladığı nadir durumlarda sorulacaktır. Bu güvenlik önleminin Facebook'unda belirtiği gibi sorulacak sorular hesap sahibi için kolay ama kötü kişiler için zorluk teşkil edecektir deniliyor. Peki gizli sorunuzun cevabını bilmiyorsak ne olacak?Eminim ki; Facebook hesabını açarken gizli sorusunun cevabını rastgele yazan bir çok kişi vardır.Ve bir kere gizli sorunun cevabını belirledikten sonra onu bir daha göremiyoruz.Birde arkadaşlarınızın fotoğraflarından onları tanımlamanızı istiyor ama tabiki bu sadece onların olduğu fotoğraflar değil; onların Facebook'a koyduğu herhangi bir fotoğrafta olabiliyor.Birçok arkadaşı olanlar için bu durum daha da zorlayıcı olabiliyor. Düşünün 300-400 arkadaşınız var ve onların yüklediği fotoğraflardan karıştırıp 7 tanesini soruyor ve 5ini doğru cevaplamanızı istiyor.İşte bu durumda bayağı bir zorlanılacağını belirtmeliyim. Bu durumda ortak arkadaşınızın çok olduğu birinden yardım almakta fayda vardır.


  Özetlemek gerekirse bu güvenlik önlemleri sayesinde hesabımızın güvenliğini arttırıyoruz.
  bi sey sorucaktim acaba iki kisi bi facebook hesaba cep telephondan girerse durum nasil olacak?acaba o birisi oturum actiginda oteninki kapanicakmi?cvp verirsiniz memnun olcam cok onemli

 7. #7
  Üye
  Üyelik Tarihi
  Jun 2010
  Mesajlar
  175
  Alıntı Angel_3232 Mesajı Göster
  Slm.Bu facebook hesap ayarlarıyla ilgili bnde bir şey sormak istiorum.Burada paylaşmış olduğunuz ayarları geçte olsa yaptım.Şimdi bu ayarları yapmandan önce face hesabıma girilip girilmediğimi anlayamazmıyım?Birde bu ayarları yaptıktan snra guvenlık için gelen o msj(ilk grerken) eğer hesabıma bırıleri gryorsa onlardada gzukecek mı???
  Bu ayarları daha önceden yapmadıysanız bu ayarın verdiği özellikteki gibi girip girilmediğini anlayamazsınız. Sadece kendiniz hesabınızın içeriğindeki değişikleri bakarak mantıksal bir anlama yapabilirsiniz. Yani üye olduğunuz gruplara, paylaştığınız şeylere, hesap ayarlarınıza bakarak sizin yapıp yapmadığınız bir şey olup olmadığı bakarak anlarsınız.
  O gelen mesaj sadece o hesabınıza kayıtlı eposta adresine gelir. Hesap ayarları kısmında eposta adresi var. Orada kayıtlı olan epostaya gelir.O eposta adresinin şifreni bilen bakabilir.  Alıntı maisajam Mesajı Göster
  bi sey sorucaktim acaba iki kisi bi facebook hesaba cep telephondan girerse durum nasil olacak?acaba o birisi oturum actiginda oteninki kapanicakmi?cvp verirsiniz memnun olcam cok onemli
  Bir Facebook hesabına iki kişi aynı anda giriş yapabilir ama bunu Facebook'un kendi güvenlik denetimi ve algılama sistemi vardır ve o belirliyor. Mesela o girilen 2 yer Facebook hesabınıza genellikle giriş yapılan yerlerdense bir sorun çıkmayabiliyor(her zaman değil tabiki) ama bazen iki kişiden biri girdiğinde diğerinin Facebook bağlantısı hemen düşüyor çünkü Facebook bir tarafın bağlantısını kendi güvenlik sisteminde tanımlayamıyor veya güvensiz olarak tanımlıyor. Ve bu girişler illaki aynı anda olmasıda gerekmez. Ve bu algılamanın sonucu olarakta bir taraftan sürekli şifre ile giriş yapmasını istiyebiliyor.

  Aslında bu hesabın bir veya iki kişi kullanımıyla pek alakası yok, sadece Facebook'un kendi güvenlik sistemiyle alakalıdır. Mesela hesabınıza tek siz telefonu kullanarak giriyorsunuzdur ama girdiğiniz yerler yani bağlantı kurduğunuz yerler farklıysa veya sürekli girdiğiniz yeri güvenli olarak eklemediyseniz, ipnin değişkense Facebook buna karşı bir önlem alıyor ve kullanıcı adı-şifre istiyor.

 8. #8
  Üye
  Üyelik Tarihi
  Jun 2016
  Mesajlar
  1
  Benim de bir sorum var.telefonda bir arkadaşım profiline girdimgde bir resmi sadece kaç kişi beğendi gorebilirim kim oldu göremiyorum ama bilgisayarda hem kim hem kaç kişi olduğunu gorebilirim neden? Teşekürler

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

 1. Cevap: 11
  Son Mesaj: 12-09-2010, 06:10
 2. Görev yöneticisinde işlem yapamamak ve woauk.exe virüsü
  By ayhan582 in forum HijackThis İnceleme ve Kötücül Yazılım Temizliği
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 27-07-2010, 20:46
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-05-2010, 11:22

Tags for this Thread

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •