Toplam 6 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 6 arası
    Üye

Windows 7 Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok ?

Mrb.Forumda yeniyim.Benzer konulara baktım ama işime yaramadı.Öncelikle pc açtığımda sorun yoktu.Sonra rtmp videoları nasıl indirilir diye araştırırken önerilen bütün programları indirdim yaklaşık 10 program filan hepsine tek tek baktım işe yaramadılar virüs programı zaten uyarı vermedi virüs yoktur dedim sonra baktığımda sağ altta ses simgesinin üstünde çarpıyı gördüm.Bence virüstendir diyorum sonra advanced system care ile tarattığımda trojan buldu temizledi 1,2 virüs daha..ama yinede sorun çözülmedi.Dxdiag tan baktıgımda ses kartı bulunamadı diyor bu sorun yokkken hiç bakmadığım için bilmiyorum daha öncede ses kartı bulunmadı mı diyor acaba herşey güncel sorun ne acaba ?
    _____Bu arada bu rtmp video indirme anlatımında buraya girmemi söylüyor bende bu cmd.exe ye 1-2 şey yazdım ondan olabilir mi ? :S
    :

Şef
    Merhaba @havacity

Öncelikle Hoş geldiniz diyelim.

Nadir durumlarda Windows Ses ikonu üzerinde çarpı işareti çıkar, yazılım çakışması da olabilir.

Simgeyi tıklayıp ses düzeyini değiştirin, öyle deneyin.

Hiç bir ses alamıyormusunuz bilgisayarınızdan? Kapanıp açılırken bile?
    İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli !

Üye
    Hoşbuldum simgeyi tıkladığımda sorun giderme penceresi açılıyor ve aygıt sürücüsünde sorun var diyor yeniden yüklenmesi sorunu giderebilir diyor devam ettiğimde ise sorun düzeltilmedi diyor.Hiç ses gelmiyor.

Şef
    Tamam, driver bozulmuş gibi görünüyor.

Yapmanız gereken; Windows 7 CD'ile bilgisayarınızı açın, Kurulum seçeneklerinden "Onarım" seçin ve bozuk sistem dosyalarını onarmayı deneyin.

Büyük ihtimalle çözüm olacaktır. Olmazsa Intel sitesinden Windows 7 uyumlu driverleri indirip kuracağız.

Bilgilendirin bizi gelişmelerden.

Kolay gelsin
    İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli !

Üye
    Teşekkürler windows 7 Cd si şuan yanımda yok,yarın alırım.
    Aygıt yöneticisinden kaldırdım yeniden başlattım yüklendi ama tekrar aynı dediğiniz gibi Windows 7 Cd ile onarmayı denerim.

Üye
    slm. bilgisayarıma yeni format attık (windows vista ultimate) bilgisayarı açtım sağ alttaki ses simgesinin üstünde çarpı vardı fareyi üzerine götürdüm "yüklü ses çıkış adresi yok" yazıyordu bunu bir türlü götüremedim. sesin gelebilmesi ne yapmalıyım. ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Cevap: 18
    Son Mesaj: 15-08-2010, 22:40
  2. Yüklü ses çıkış aygıtı bulunmuyor
    By cssanli in forum Windows Vista
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 26-01-2010, 14:25
  3. vista ve ''yüklü ses çıkış aygıtı yok''
    By atasagun in forum Windows Vista
    Cevap: 10
    Son Mesaj: 02-10-2009, 18:14
  4. Ses Aygıtı Yok! Driver yüklü.